Únorový výlet – „Výprava za Lelky“ 26.2.2022

Na výšlap do okolí Lelekovic jsme vyrazili hned ráno z Modřic vlakem a autobusem.

Prvním úkolem bylo dostat se dle mapy a s podporou vysílaček na sraz k rozhledně. Hvězdy a Vlci ve svých mapách viděli i barevné turistické trasy, Krysy šly jen dle obecné mapy. Hned na začátku jsme měli možnost procvičit si téma jedné z minulých výprav – aneb co dělat když se ztratím. 🙂

Musím moc pochválit Vlky, kteří si skvěle poradili a nenechali se nijak zaskočit!

Celý den se nám nad hlavami honily mraky, tu a tam na nás pustily pár kapek, ale tím jsme si nenechali pokazit náladu.

Na jednom z krásných míst cestou nás Fufí obohatila kvízem na téma dne Zamyšlení (22.2). To je den významný pro všechny Skauty. Den, kdy se narodili manželé Baden-Powellovi zakladatelé skautingu. Přemýšlíme při té příležitosti o tom, co nás spojuje kolem celého světa a co vše pro nás skauting znamená.

Malým dobrodružstvím bylo hledání místa, kde bychom si mohli uvařit plánované hady a opéct malé bratwursty, na které jsme se těšili. Protože všude naší cestou bylo vaření zakázáno, vrátili jsme se pro jistotu odpoledne zpět do Modřic, abychom si vše připravili alespoň na večeři. Myslím, že se nám to hezky vyvedlo, i když už to chtělo místy pláštěnku, čerství křupaví a vláční hadi byli zaslouženou odměnou, určitě se k nim ještě vrátíme!

Roveři pak rozjeli pásmo divokých her, které nás pěkně zahřály. Mě osobně se moc líbila vyhlídka – pohled na rozsvícené Modřice a Brno byl nádherným zakončením naší výpravy.