Tábor 2020

SKAUTSKÝ TÁBOR: HOŠI OD BOBŘÍ ŘEKY

1.–15. 8.2020 se v Černé Vodě u řeky Divoká Orlice konal tábor 95. oddílu skautů na téma Hoši od Bobří řeky.

Táborníci zažili plno veselých, ale i napínavých chvil.

Například balení svých nejcennějších věcí kvůli evakuaci zapříčiněné zvýšenou hladinou řeky, která tekla tábořištěm. Evakuace se ale naštěstí nakonec nekonala. Jedním z největších akčních zážitků byla pro děti celonoční hra (více v záložce Zažili jsme), kdy přepadávaly vlastní tábor a k tomu musely hlídat vlajky u svých bunkrů (více v záložce Co už umíme), které měly za úkol postavit.

Hru si užily nejen děti, ale i vedoucí, kteří si dali práci s maskováním, aby splynuli s přírodou a s hlídáním tábora.

Celý tábor nás taky obtěžovala zelená příšera, která nám dělala naschvály, u kterých jsme se nejen zasmáli, ale někdy i dopálili, jak mazaná příšera je. Na táboře jsme také mohli zhlédnout dva celovečerní filmy, které byly místy lepší než originální předloha.

Informace o hlavních rolích ve filmech a i samotných rozhovorech s hvězdami filmu jsme mohli vidět ve zprávách, které byly každý večer spolu s předpovědí počasí na další den.

To všechno by se samozřejmě nedělo bez královen tábora, a to našich kuchařek, které i přes těžké podmínky vařily výborně a dokonce zvládly upéct domácí chleba, cukroví a další úžasné dobroty, na kterých si celý tábor pochutnal. Těchto čtrnáct dní si všichni moc užili a doufáme, že se příští rok uvidíme v minimálně stejném, ne-li větším počtu.

Veronika Chovancová – Verda