Výprava do Mikulova 30.9.-1.10. 2023

První podzimní výprava nás tentokrát zavedla do Mikulova. Víkend měli komplet na starosti Beran s Verdou, kteří si tím zároveň plnili projekt na čekatelky, což je jeden ze stupňů skautského vzdělávání.

Ubytování bylo zajištěno v samém centru města v klubovně místních skautů. Verda děti naučila, co je to skautský zákon světlušek a vlčat, kde se s ním v životě setkají a v rámci her si ho rovnou všichni mohli vyzkoušet v praxi. Beran se zaměřil na téma zákazu skautingu, který se promítl do noční hry, kdy měli skauti za úkol sabotovat městskou infrastrukturu v okupovaném městě, nebylo to ale jednoduché, protože se jim v tom snažili zabránit špehové (vedoucí). Dobrodružná hra s plížením se kulisami večerního města byla neobvyklou zábavou, která se všem velmi líbila.

Novinky se promítly i do výpravového jídelníčku, obvyklé špagety tentokrát vystřídalo kuře na kari s rýží či chleba ve vajíčku. Už teď se těšíme, kam zase vyrazíme příště.

O pár dní později se Beranovi i Verdě podařilo úspěšně složit čekatelskou zkoušku a jsou zas o kousek blíž stát se kvalifikovanými skautskými vedoucími. Oběma moc gratulujeme.